Stalo sa vám v poslednom čase, že sa pri otváraní dvierok kuchynskej linky na vás vyvalila hromada fazule, prevrátila sa vám do lona plastová dóza s orechmi a na podlahu sa vysypal ešte hrach, takže ste si vzápätí pripadali ako Popoluška, ktorá preberala šošovku medzi hromadou popola a strácala tým svoj drahocenný čas?

druhy strukovín

Ak vás už nebaví mať neporiadok vo svojich veciach v kuchyni a v špajze, až bude cez víkend sychravo a nebude vás to ťahať von, urobte si čas a pustite sa do reorganizácie vybavenia kuchyne. Mať tu poriadok vám nielen šetrí čas a peniaze, ale aj to lepšie vyzerá. Jednoducho otvoríte dvierka kuchynskej linky a pred vami sa v celej svojej kráse objaví niekoľko zip vrecúšok s posuvným jazdcom a v nich budú uložené trvanlivé potraviny.

strukoviny na stole

Vrecká so zipsom sú výhodné v tom, že nezaberú veľa miesta v kuchyni a zároveň ich dovnútra dobre vidieť, tým pádom ich nemusíte ani popisovať. Postupujte ale organizovane a šikovne:

Začnite strukovinami – vegánsky a vegetariánsky jedálniček je oveľa zdravší, než ten s obsahom mäsa, navyše je aj lacnejší a máte doma k dispozícii zásoby strukovín a celozrnných obilnín napríklad na celý rok. Oplatí sa ich nakúpiť s množstevnou zľavou v špecializovanom obchode a doma ich potom presypať do uzatvárateľných sáčkov. Vrecká sú ľahké, nezaberú veľa miesta a dajú sa aj s ich obsahom tvarovať podľa rozloženia skladového priestoru.

Pridajte k nim orechy – nezabudnite si doma vytvoriť aj zásobu orechov a semienok, ktoré potom môžete zmiešať so sušeným ovocím a vytvárať si domáce cereálie na raňajky či na desiatu. Jednotlivé zložky zmesí alebo už hotové zmesi opäť ľahko presypete do vrecúšok so zipsom a máte potom perfektnú zásobáreň zdravého maškrtenia k televízii, k práci pri počítači alebo pri športovaní či cestovaní na dovolenku. Do zipsových vreciek samozrejme môžete ukladať aj ryžu, pohánku, cestoviny, strúhanku, pšeno, quinu a mnoho ďalších sypkých potravinových surovín.