Na dovolenku môžete ísť v hocijakom ročnom období. Mnohí chodia na dovolenky, ktoré sú v zimných mesiacoch. Iní zase čakajú, kým sa oteplí, aby si vychutnali svoju letnú dovolenku. Môžete sa vybrať na dovolenku aj v lete aj v zime. Čo si zbaliť v prípade zimnej dovolenky a o čo je to jednoduchšie práve na letnú dovolenku? Práve vám o tom trošku poviem. Človek túži po tom, aby si mohol oddýchnuť. Venovanie sa svojej rodine je základom spokojného a šťastného života. Aj vaša rodina túži po oddychu. Správny oddych si doprajete práve na vašej rodinnej dovolenke. Svoju dovolenku si môžete naplánovať, či je leto alebo zima.

zimná dovolenka

Zimná dovolenka je nádherná vďaka zasneženej krajine a na zasnežené chatky, hotely alebo rezorty. Na zimnej dovolenke sa viete aktívne vyžiť. Viete si ísť zalyžovať, zasnowboardovať, zabežkovať si s paličkami, no viete napríklad aj na klzisku si zakorčuľovať alebo zahrať ľadový hokej, len tak rekreačne. Mnohí využívajú lyžiarske strediská a objednávajú si ubytovanie priamo pri nich. Zimná dovolenka má svoje čaro. Viete si ju dokonale užiť aj so svojimi deťmi. Deti sa môžu sánkovať, pokiaľ tam máte sneh. Sneh dodáva celkovú atmosféru prírode a aj radosť vašim deťom. Doprajte im kúsok radosti aj v zimnom chladnom období, nech sa môžu v snehu dosýtosti vyšantiť.

jazero

Letná dovolenka prináša veľa slnka. Slnečné lúče si môžete vychutnať aj pri vode. Vhodným vodným zdrojom je aj jazero, či dokonca more. Mnohí chodia na letné dovolenky práve k moru. No, aj na Slovensku máme krásne jazerá, kde si môžete užiť kopec zábavy. Pri jazerách sa nachádza množstvo priestranstva na rozloženie deky, môžete sa tiež na deke opaľovať, alebo sa ísť okúpať do jazera. Pri takýchto vodných zdrojov vhodných na kúpanie zvyčajne je aj veľa rôzneho občerstvenia alebo sa tu môžete aj prevážať na vodných bicykloch. Zabaviť a užiť si dovolenku je na nezaplatenie. Deti si vybijú svoju energiu, potešíte ich dobrou osviežujúcou zmrzlinou alebo kofolou, ktorú zbožňujú. Vy si môžete oddýchnuť na deke, alebo aj plávaním, či len trávením času pri vode.