Khg

Podchyťte si svojich budúcich klientov už dnes. PR články sú tou správnou cestou. Ak Hľadáte web, ktorý vám ich uverejní, ste na správnom mieste.

Ako hŕstka spoločnosti vníma mladosť

Keď sa povie slovo mladosť, zaiste nám všetkým v mysli naskočí obraz nestarnúcej, radostnej bytosti. Mnohí si ho spájajú s krásou. Ozaj, niektorí sú si pod týmto schopní predstaviť iba človeka plného energie a elánu. No skrsla už niekomu v hlave myšlienka, že by tento pojem nemusel byť nutne ohraničený vekom?

Skupinka mládeže

Aj keď máme asi všetci celkom rovnakú predstavu o tom, čo vlastne znamená byť mladý, čoraz viac sa v spoločnosti črtá skupinka starčekov, ktorí si za svoje motto evidentne zvolili heslo: Vek je len číslo. Títo čiperní starčekovia a starenky ako keby búrali mýty o starobe svojou až prehnane chuťou do života, ktorá sprevádza ich posledné roky na tomto svete. Teraz nemám na mysli takých, ktorí sú so svojím vekom patrične zmierení a iba pôsobia mlado a sviežo. Majú už všetko dávno vyriešené. Ale menovaná skupinka sa nedokáže zžiť s predstavou, že jej podchvíľou zvonia do hrobu. Možno ten slávny román od Ernesta Hemigwaya je určený práve im, aby raz pochopili, že smrti (a to aj z príčiny vysokého veku) sa netreba báť. Odmietajúc túto skutočnosť si namysleli, že staroba je nebodaj nejaké smrteľná choroba prinášajúca len des a biedu. Svoj strach sa preto snažia skrývať za pretvárku večnej mladosti. Lenže takto to vôbec nefunguje. Títo ľudia najskôr nemali plnohodnotné detstvo a teraz cítia v sebe na tom mieste prázdnotu. Áno, je pravda, že mladosť môže prebývať aj v starom tele; ale nie takto nútene. Musí existovať spolu so starobou, pretože jej popieranie nie je mladosťou. Tá spočíva v prijatí všetkého, čo nám život postaví do cesty.

Starší človek, ale mladý duchom

Ak sa dokážeme vyrovnať so všetkým, čo existovanie prináša a zachováme si pritom detského ducha, máme vyhraté. Nielenže sa vďaka svojmu pozitívnemu mysleniu budeme takmer vždy cítiť dobre, zachováme si aj skutočného ducha mladosti. Nemusíme sa stále sťažovať a na všetko nadávať, aj keď okolnosti k tomu niekedy nútia. Záleží len na nás, ako sa postavíme k rôznym veciam – či s detskou (nie detinskou) vierou a odhodlanosťou, alebo s negativizmom.