Súčasťou skoro každého rodinného či bytového domu je aj taký detail ako je balkón či terasa. Možno sa zdá, že ide o nevýraznú súčasť stavby, ale pritom sa jedná o detail, ktorý dokáže mnoho vecí ovplyvniť a predovšetkým celkový design budovy.
A nejde len o samotnú veľkosť a ďalšie riešenie, ale hlavne o balkonove zabradlie. Práve to je dôležitým prvkom, ktorý tvorí celkový estetický dojem a splňuje ďalšie podmienky využitia tohto priestoru.

budova

Štýlové riešenie tohto detailu prinesie požitok, ktorý splňuje celkový estetický aj bezpečnostný dojem. Tento priestor slúži nielen na pestovanie kvetiniek, byliniek a vešania bielizne, ale tiež ako príjemné posedenie a miesto pre odpočinok a relaxáciu.

Balkonove zabradliesa preto musí vyberať dôkladne od materiálov konštrukcie cez výplne až po konečný design. K prvkom výberu patrí aj výška či farba.

Medzi najčastejšie materiály patrí drevo a kov v nerezovej forme. Drevo umožňuje jednoduché aj masívne prevedenie a dodáva domu prírodný vzhľad. Je zárukou dlhej životnosti a odolnosti proti vonkajším a ďalším vplyvom.

Nerezové materiály však rovnako splňujú vysoké nároky na životnosť a odolnosť a okrem toho, že splňujú bezpečnostné prvky, tak nepotrebujú údržbu.
Ďalším trendom poslednej doby sú sklenené výplne. Umožňujú priepustnosť svetla a rôzne prevedenia, ktoré dodávajú budovám dokonalý a luxusný design.
Okrem estetických prvkov musí zábradlie splňovať aj ďalšie detaily a síce určité parametre a normy. Ide hlavne o odolnosť, stabilitu a protipožiarne prvky. Dôležité je tiež samotné kotvenie a to buď priamo do stavby alebo pevnými stĺpikmi. Tým sa zaistí bezpečnosť využívania tohto priestoru.

balkon

Moderné stavby prinášajú aj takto moderné stavebné prvky, vďaka ktorým získate potrebný komfort, ktorý zároveň splňuje aj estetické požiadavky.