Kedysi bola piecka alebo kachle súčasťou takmer každej domácnosti na dedine. Jednak slúžila na udržiavanie tepla a často aj na varenie. Dnes už máme piecky, kachle a krby na viacej romantickejšie a relaxačné dôvody, a to najmä v mestách. Neslúžia už prvoplánovo na kúrenie i keď možno by sme ešte našli domčeky na Slovensku, kde majú stále kachle alebo piecku na kúrenie a varenie a veruže prečo nie. Krb dokáže vykúzliť neskutočne úžasnú a príjemnú atmosféru. Energia ohňa a praskajúce drevo je skutočnou relaxačnou technikou, ktorá sa pozitívne podpíše takmer na každom z nás. Sen mať krb je preto v mnohých hlávkach a často sa stane aj skutočnosťou. Aj na chalupách si ľudia zvyknú zadovážiť buď krb alebo kachle. Mnohé chalupy ani iné spôsoby kúrenia nemajú. Je to jednoducho síce pracné a stojí námahu prikladať avšak je to zážitok, ktorý človek len tak nezabudne.

moderné kachle

Keď sa niekde v kachliach a krboch vyzná, vie, že pri inštalácii je potrebné presne vedieť priemer aby napríklad dymovod 13 cm presne pasoval. Poznať správne rozmery a kúpiť správne komponenty je v každej práci veľmi dôležité. Niektoré menšie kachle majú o niečo menší priemer dymovod 12 cm napríklad, a to si treba presne vymerať aj niekoľkokrát.

krb s ohníkom

Dymovody sa vyrábajú z odolného hrubého plechu tak, aby vydržali obrovskú teplto a záťaž, ktorá pri horení dreva vzniká. Ak by neboli dostatočne hrubé, vydržali by naozaj oveľa kratšie a možno vôbec. Preto pri dymovodoch určite nešetrite na hrúbke plechu. V domnení, že ušetríte sa možno uchýlite k lacnejšej variante, ale pokiaľ plech nebude dostatočne hrubý, dymovod bude mať veľmi krátku životnosť a ako potom budete splodiny odvádzať von? V dymovody.eu preto v ponuke nájdete dymovody z hrubého plechu, ktorý má 1,5 mm. Tak neváhajte siahnuť po dlhodobých riešeniach a životnosti, ktorá stojí za to.