Domáceho miláčika má takmer každá rodina. Či už ide o psa, mačku či nejakého hlodavca, pre každého znamená naše zvieratko veľa. Najčastejšie v našich domácnostiach behá psík. Pes je najlepším priateľom človeka. Aj vy ste rozmýšľali nad psíkom do domu či bytu, ale stále váhate nad výberom vhodného plemena? Dôležité je rozhodnúť sa, či psík bude bývať vnútri alebo vonku. Taktiež by ste mali pred samotnou kúpou zvážiť, koľko času vám bude na zvieratko ostávať. Zatiaľ čo niektoré plemená psov si nevyžadujú až takú starostlivosť, iné budú potrebovať vašu častú pozornosť.

 

domáci miláčikovia

 

Plemená psov vhodné do bytu.

V byte či interiéri domu si často vyberáme medzi malými plemenami psíkov. Časté zastúpenie majú teriéry. Ľudí očarí najmä malý jorkšír či maltezák. Častokrát vyberáme plemeno malého vzrastú najmä podľa vzhľadu. Maltezáčik či Vestík pripomínajú malých bielych plyšákov, zatiaľ čo Čivava pôsobí prísnejším dojmom. Vedeli ste však, že pri výbere psa do domácnosti môže zohrávať veľkú úlohu aj jeho srsť? Vždy sme sa učili, že pes má srsť. No vedeli ste, že niektoré plemená bytových psíkov majú aj vlasy? Takýmto plemenom je napríklad Jorkšírsky teriér. Množstvo ľudí si ho vyberá do domácnosti najmä preto, že nepĺzne.

 

pes

 

Zatiaľ čo bežné plemená so srsťou každoročne zhadzujú srsť a majitelia z toho vôbec nie sú nadšený, Jorkšírsky teriér svoje vlasy stále drží na sebe. Vy tak nemáte starosti s vysávaním koberca či gauča. Vlasy na psovi sú veľkou výhodou pre alergikov. Niektorí ľudia majú na zvieraciu srsť alergiu a psíka si jednoducho do svojho bytu nasťahovať nemôžu. Preto je pre nich pes s vlasmi skvelou alternatívou. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek plemeno psa, dôležitá je jeho výchova. A to hneď od prvých dní, ktoré u vás strávi. Psík potrebuje cítiť lásku, ale aj autoritu. Ukážte mu, kto je v dome pán.