Či chceme, alebo nechceme, v našom organizme sa usádzajú toxíny. Vznikajú buď pri trávení a metabolizme, alebo sa do tela dostávajú dýchaním, či cez kozmetiku a podobné prípravky, čo si na seba natierame. Jednoducho v dnešnej priemyselno-technickej dobe sa toxínom nevyhneme, je preto viac než na mieste, robiť pravidelnú detoxikáciu tela. Detoxikácia tela môže byť rôzna. Niekto si vyberá detoxikáciu cez cvičenie a pohyb, niekto viacej cez diétu a úpravu stravy, iný možno zvolí vnútorný jogový detox alebo detoxikačný pobyt tak podobne. Pre všetky tieto spôsoby je cieľom zbaviť telo a orgány čo najviac toxických látok.

deox

Takou najpohodlnejšou očistou je použiť detoxikačné doplnky výživy, prípravky, ktoré obsahujú zväčša rastlinné a prírodné zložky na detoxikáciu tela. Môže ísť o rôzne prípravky a výživové doplnky, či už v podobe práškov, kapsulí alebo tabliet. Ešte efektnejšie je detoxikáciu spojiť s patričnou úpravou stravy, prípadne znížením porcií a príjmu jedla,či špeciálnou diétou, podľa odporúčaní odborníkov. Detoxikačné pobyty alebo cvičenia sú k tomu naozaj vhodným doplnkom.

detoxikácia tela

Pri očisťovaní tela sa odporúča príjem niektorých látok, ako sú napríklad probiotiká. Probiotiká predstavujú dávky pozitívnych baktérií, ktoré udržujú v zdraví naše trávenie a črevnú flóru. Dodávaním probiotík sa črevá opäť dostávajú do rovnováhy a znižuje sa úroveň a počet nepriaznivých baktérií v tele. Probiotiká môžu byť benefitom pri rôznych problémoch a neduhoch trávenia a odporúča sa ich užívanie aj počas detoxikácie.

I keď sa nám môže zdať, že detoxikácia tela sa robí najmä na jar, jeseň je rovnako vhodným obdobím. Telo sa začína pripravovať na zimný režim a mnohé procesy sa v organizme trochu menia. Detoxikáciou môžeme svoje celkový stav skvalitniť a telo bude môcť nabrať mnoho energie do ďalších mesiacov a dní.