Na trhu nájdeme mnoho firiem, ktoré sa venujú výrobe a realizáciám stavieb a pracujú s modernými a kvalitnými materiálmi, ktoré ponúkajú inovatívne riešenia a technológie na vysokej úrovni. Spomeňme spoločnosť LM-MONT, ktorá je na trhu už od roku 2008 a patrí k tým dynamicky sa rozvíjajúcim firmám, ktoré zabezpečujú kompletný servis pri stavbách. Venujú sa aj výrobe a realizovaniu hliníkových a sklenených konštrukcií, v čom majú dlhoročné skúsenosti. Ich návrhy sa vyznačujú inovatívnym štýlom, ktorý spája kvalitne prevedené konštrukčné prvky a architektonické návrhy. Neustále inovácie výrobných procesov dávajú záruku, že zákazníci, ale aj projektanti sú s https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/protipoziarne-konstrukcie/mb-sr50n-ei-efekt-poziarna-strukturalna-fasada/ ich prácou spokojní. Okrem výroby a realizácie hliníkových a sklenených konštrukcií poskytujú všetko potrebné k poradenstvu, projektovej dokumentácii až k spomínanej samotnej realizácii stavby.

architecture-16911_640

Nijaká stavba sa v súčasnosti nezaobíde bez kvalitných sklenených a hliníkových konštrukcií. Dvere či okná osadené v hliníkových rámoch alebo sklenené zábradlia či deliace priečky nájdete takmer v každom obchodnom centre, administratívnej budove či bytovom dome. Obľúbené sú hliníkové a sklenené fasády, ktorými sa oplášťujú prevažne administratívne budovy.

Spoločnosť LM-MONT sa zaoberá aj týmito činnosťami:

-vyrába a montuje hliníkové okná a dvere

-realizuje hliníkové fasády

-vyrába a osadzuje protipožiarne konštrukcie

-vyrába a montuje plastové okná a dvere

-realizuje konštrukcie zo skla spolu s kovaním

architecture-839362_640

Medzi zaujímavé konštrukcie patrí MB-SR50N EI EFEKT, fasáda z portfólia spoločnosti ALUPROF, ktorá v sebe spája jedinečné riešenie ľahkého obvodového plášťa a architektonického vyjadrenia nálady diela. Je to štrukturálna fasáda, ktorá sa vyznačuje tým, že presklené časti nie sú viditeľne spojené hliníkovými profilmi a fasáda tak pôsobí dojmom jednoliatej sklenenej plochy bez rušivých elementov. Plusom tohto riešenia je, že vyhovuje aj požiarnym normám, pretože dosahuje stupeň požiarnej ochrany až na úrovni EI60.