Bobkový list pochádza zo Stredomorských oblastí. Ide o teplomilnú rastlinu, ktorú musíme v našich podmienkach, v zime premiestňovať do teplého interiéru. Preto je vhodné ho pestovať v nádobách. Ak mu chcete dopriať trošku „divočiny“, je možné ho na leto zasadiť do voľnej pôdy a na jeseň presadiť späť do kvetináča. Nedá sa však povedať, že by takéto pestovanie rastline prospievalo, alebo naopak škodilo. Je to len na vás, ale praktickejšie je ak ho na leto vyložíte von aj s črepníkom. Ušetríte si tak kopec roboty.

bobkový list
 
Bobkový list, nazývaný tiež vavrín, si môžete zakúpiť v klasickom záhradníctve. Pravdepodobne ste naňho už natrafili. Keďže sa však nejedná o žiadnu výraznú rastlinku, pravdepodobne ste ho len obišli. Pestovať sa dá aj zo semien, ale ide o veľmi zdĺhavý a náročný proces.

vavřín
 
Je pomerne náročný na pôdu.Klasickú zeminu zmiešajte s so štrkom a pieskom. Pomer všetkých zložiek by mal byť čo najrovnomernejší. Pestovať ho môžete na parapetnej doske. Zvoľte však také okno, kde svieti slnko, čo najdlhšiu časť dňa. Bobkový list totiž obľubuje veľa svetla. V lete ho môžete vyložiť vonku. Dávajte si však pozor na vietor a prievan. Tieto dve veci vašu rastlinku môžu zabiť. Do exteriéru ju nikdy nevykladajte skôr ako v druhej polovici mája. Rastlinu dokážu poškodiť aj teploty pod desať stupňov Celzia. O mrazoch ani nehovoriac.
 
S vodou to nepreháňajte.Počas zimy zálievku znížte na minimum. Vavrín potrebuje viac tekutiny iba ak ho pestujeme vonku, teda počas leta.
Je dobré ak budete rastlinu pravidelne hnojiť. Dobré sú prípravky s vyšším obsahom dusíka a draslíka.

koření
 
Rozmnožiť si ho môžete aj sami. Ideálnym časom je jar. Opatrne odstrihnite vrchné časti rastliny. Rez by mal byť čo najčistejší. Odrezok by mal mať aspoň päť lístkov. Následne ich môžete zapichnúť priamo do zeminy. Lepšie zakorenenie vám zabezpečí použitie rastového stimulátoru. Pôjde to však aj bez neho. Ideálna teplota na zakoreňovanie je okolo 22 stupňov.
 
Listy z vavrínu môžete pri varení používať čerstvé, alebo ich otrhať a vysušiť.