Skladovanie potravín a surovín na prípravu jedál či kvalitné a dôkladné balenie predmetov pri posielaní poštou sú základným predpokladom na to, aby sa akýkoľvek obsah poštových obálok nepostrácal, nerozsypal alebo nebol zničený či znehodnotený alebo bol uskladnený na neurčitý čas v odolných obaloch. V domácnostiach, ale aj predajcovia či výrobcovia dokážu oceniť naozaj spoľahlivé obaly, napríklad to môžu byť bublinkové plastové obálky.

Ešte stále ich používame...

Na poštu utekáme v prípade, že chceme urobiť nejaké finančné transakcie alebo potrebujeme poslať zásielku, vtedy y sa nám určite zídu kvalitné obálky, ktoré vydržia namáhavú cestu k adresátovi. Plastové obálky sa vyrábajú aj s bublinkovou fóliou na vnútornej strane, ktorej funkciou je lepšie ochrániť akýkoľvek tovar, ktorý do obálky vložíme. Môže ísť o sypké materiály, ale hlavne sa v nich posielajú drobné či krehké predmety, ktoré by v bežných obálkach mohli byť zničené počas prepravy, pri manipulácii s nimi, ale aj vplyvom poveternostných podmienok ako je dážď, vlhkosť, slnečné lúče, prach a iné nečistoty.

Bublinkové obálky sa uzatvárajú lepiacim pásikom alebo ZIP –om či posuvným jazdcom. Všetky spôsoby dokonalo uzatvoria vnútorný priestor, okrem lepiaceho pásika sa obidva ďalšie spôsoby dajú používať opakovane. Veľkosti máme na výber, niekoľko formátov nám umožní vybrať si bublinkové obálky ten, ktorý rozmerovo vyhovuje tomu, čo chceme posielať či uskladňovať, bylinky, čaje, korenie, papierové dokumenty alebo aj textilné výrobky, ktoré nie sú veľmi rozmerné.

Plast sa dá využiť rôzne

Na použitie v domácnostiach, ale aj pre predajcov je jednoduchšie aj finančne výhodnejšie kúpiť si balenie s viacerými kusmi obálok naraz, budú poruke kedykoľvek ich budete potrebovať. Adresát na druhom konci sveta sa tak nemusí obávať, že to, čo mu pošlete, nedostane v pôvodnom stave, ale môže sa spoľahnúť, že bublinky v obálke jeho zásielku ochránia.