Tvar kruhu je preferovaný pri mnohých predmetoch, ktoré denne využívame doma či v pracovnom prostredí, napríklad taniere či hrnčeky, no na druhej strane pri stavbách domov sa tento tvar vo veľkom neujal, pretože zariadiť priestor v tvare kruhu je dosť náročné a vyžaduje si atypické prvky.

Vstupné či iné dvere do bytu

V bežnom živote sa sústredíme na to, aby všetko, s čím prichádzame do kontaktu každý deň, bolo praktické a jednoducho použiteľné, pretože zložité riešenia si vyžadujú čas a my ho nechceme míňať na nepodstatné veci. Týka sa to aj vybavenia našich domovov, kde trávime veľa času a všetko, čo v ňom máme, používame často. Každá izba či priestor v byte alebo dome tak predstavuje jeden celok, v ktorom napríklad varíme, spíme či vykonávame hygienu.

Pre bývanie je dôležité, aby bolo útulné, príjemné a čisté, samozrejme, dôraz kladieme aj na dizajn všetkého, čo si doňho zaobstaráme. Nielen doplnky, ale aj vybavenie miestností treba zladiť a hľadieť aj na funkčnosť či praktické využitie. V kúpeľni mávame najčastejšie sprchové kúty, ktoré sú tvorené zo skla a môžu sa uzatvárať dverami, posuvnými alebo otváravými alebo dvere tam vôbec nemusia byť. Ostatné priestory takisto majú svoje hranice v podobe priečok, plných alebo tiež presklených, ktorých súčasťou sú takisto dvere.

Obyčajný prvok v byte, dvere, si možno nikto z nás veľmi nevšíma, ale ak ich vymeníte za dizajnovo zaujímavejšie, sklenené a posuvné, hneď zbadáte príjemnú zmenu. Do miestností dostanete svetlo a zároveň ich grafické prevedenie môže byť originálne, ak uplatníte svoju fantáziu a sklo si polepíte grafickou fóliou, dosiahnete nečakaný efekt.

Dvere sa umiestňujú do rozličných priestorov

Okrem spomínaných techník úpravy skla je možné ho mať aj v pieskovanej či matnej alebo mliečnej úprave, pri posuvných dverách navyše môžete variovať aj madlo, jeho typ, tvar či použitý materiál môže byť výsledkom odvahy staviť aj na neokukané štýly. KHN20 lmmont.sk je výtvorom firmy LM-MONT, je to dverné madlo kruhové, s primárnym použitím na posuvné sklenené dvere, je plné, s priemerom 58mm, materiál je nehrdzavejúca oceľ a povrch lesklý alebo matný. Tento prvok sa môže inštalovať na sklo 8,10 či12mm hrubé.