Pripomeňme si, že Eugene Onegin je vlastne klasický predstaviteľ nudy a zlovestnej ľudskosti za všetko ďakujte jemu.
Nuda je jedným z najťažších testov v živote človeka, je pripravený urobiť všetko možné aj nemožné, aby sa tomu vyhol. Dokonca si niektorí ľudia vytvárajú aj problémy ako sú chronické ochorenia a závislosti. Je to ťažké, beznádejné, poškodzuje to zdravie, odvádza vás od radosti a šťastia, ale uspokojivo rieši problém nudy a prázdnoty života.

zábava

Prvá otázka, ktorú sa znudený človek sám seba väčšinou pýta je:  Prečo som tu? A kto vôbec som vo všeobecnosti? .. Na čo mám žiť, na čo sa snažím?
Ak  ešte nemáte 25-30 rokov, potom spôsob, ako rozptýliť nudu, bude komunikácia s konkrétnou osobou. Je to pochopiteľné, je to normálna túžba a prirodzený stav, pretože človek prostredníctvom komunikácie s ostatnými sa môže lepšie spoznávať a porozumieť tomu, kto vlastne je. Ak ste spoločenský extrovert, tiež hypersténický – potom komunikácia pre vás je denný chlieb, zdroj energie a najčastejšie Vám prináša pozitívne emócie. Pravda je jedna vec: nežijeme, aby sme jedli, ale jeme aby sme mohli žiť. Ak je komunikácia pre vás samoúčelná, nikdy jej nebude dosť a nikdy nebudete skutočne spokojní.

Veľmi populárnym spôsobom, ako rozptýliť nudu, sú počítačové alebo iné hry. Viete ako sa život líši od hry a prečo je zaujímavé ich hrať?
Pretože čelíte naozaj dosiahnuteľnému cieľu, pretože môžete prekonať svoje možnosti a  chyby nevedú k žiadnym smrteľným následkom, pretože v hre dosiahnete vzrušenie. Nezaberajú hry? Skúste šport, možno nejaké adrenalínové budú pre Vás tie pravé.

hodiny

Čo vám bráni robiť to isté v živote?
Život je tá istá hra, scéna a nikto na nej neostal dlhšie ako určitý čas. Nepremrhajte svoj život nudou, veď predsa existuje nespočetné množstvo možností čo robiť ak Vás náhodou nuda postihne.