Pomaly ale isto sa nám blížia znova mesiace, kedy sa teploty šplhajú do závratných výšin. Dopravcovia musia prihliadať zvýšenou mierou na citlivý tovar. Horúce letné dni robia vrásky na čelách nejednej distribučnej spoločnosti. Ak prepravuje tovary citlivé na vyššie teploty ako napríklad niektoré farmaceutické tovary a materiály, potraviny alebo niektoré typy batérií, musí ich stav počas dopravy citlivo sledovať. Nie je to iba o naložení tovaru do chladiarenského či iného špeciálne upraveného prepravného vozidla. Ani to nezaručuje kvalitu prepravy. Okrem možných technických chýb je tu samozrejme mechanické zabezpečenie a aj ľudský faktor.

Horúce dni sú čoskoro tu ale Vás horúčavy trápiť nemusia

Ak patríte k výrobcom, ktorý si potrpia na kvalitu a vysoký štandard nielen u seba ale aj u distribučných spoločností, nájde sa pre Vás riešenie. To prišlo v roku 2021 pod vplyvom inovácií a digitalizácie logistického sektoru. Príkladom sú IBC kontajnery opatrené systémom SmartLink. Jedná sa o inovatívnu odpoveď na súčasné potreby v logistike. Ibc kontajner je vyrábaný z recyklovateľných materiálov avšak v najvyššej možnej kvalite na trhu. Sú opatrené hladkými stenami pre maximálne splnenie hygienických štandardov. Vďaka možnosti stohovania sú efektívne pri optimalizácii nákladov pri preprave a skladovaní. Skladacie verzie týchto kontajnerov sú obľúbenou voľbou skladov a dopravcov pre ich úsporu miesta.

Moderné a kvalitné kontajnery

Niektoré z nich sú kompatibilné práve so systémom SmartfLink. Dokážu teda monitorovať teplotu priestoru, v ktorom sa tovar nachádza. Táto je odosielaná do portálu a Vy máte okamžité informácie o tom, ako je s vaším tovarom nakladané. V prípade negatívnych zistení, môžete včas zakročiť a ochrániť tak kvalitu a tovar samotný. Predídete tak nechceným stratám a zbytočnému ušlému zisku. Pohodlne a jednoducho. IBC kontajner ochráni tovar nielen pred mechanickým poškodením a znehodnotením, ale aj pred výkyvmi teploty, ktoré prepravca počas prepravy nezaznamenal. Okrem toho toto prepojenie obalu a smart technológie stále napreduje a uľahčuje prácu stovkám pracovníkov. Budúcnosť logistiky je teda nielen v ekológii a stratégiách ale aj v digitalizácii a robotike.